Info ke značkám a výrobcům – PEMA

+420 558 431 528
Po - Pá 8:00 – 17:00

Info ke značkám a výrobcům

U mnohých autodílů se setkáme s tím, že v balení jedné značky je uvnitř výrobek s označením jiného výrobce. Funguje tak kooperace mezi jednotlivými distributory a výrobci náhradních dílů – jejich vzájemná spolupráce má za následek právě rozdíl mezi označením na obalu a zboží uvnitř.

 

Důvodů je hned několik. Buď je nositel značky pouze distributorem daných dílů (např. VAN WEZEL), to znamená, že žádné díly nevyrábí, jen nakupuje zboží jiných výrobců a prodává je pod svou značkou. Z tohoto důvodu vždy v balení např. značky VAN WEZEL najdeme uvnitř např. TYC, DEPO, JOHNS apod.

 

Dalším důvodem je jistě ekonomická stránka, kdy je pro jednu značku (např. FEBI) výhodnější nechat si vyrobit některé díly u výrobce jiné značky (např. Stabilus). Má to samozřejmě souvislost s rozmístěním výrobních míst po světě i s rozložením pracovních sil. Obecně platí to, že na celém světě je mnohem méně továren na výrobu konkrétních dílů než je k dispozici značek, pod kterými se prodávají a znáte je z našeho e-shopu.

 

Je zcela běžná situace, že jeden výrobce jedné značky tento díl prodá dvaceti různým firmám, kteří jej vloží do svých obalů pod svou značku. Na kvalitě zboží to ovšem nic neubírá. Prodávající brand ručí za vysokou kvalitu nabízených produktů a konečný prodejce náhradní díly pořizuje v cenách dané značky. Příkladem takových brandů je například INA/LUK, TRW/MOOG a mnohé další. Pokud tedy koupíte např. zmíněný Van Wezel v kterémkoliv obchodě s autodíly, všude bude situace naprosto totožná.

Aktualizace